Au voie candidații să se implice în numărarea voturilor?

„La toate operațiunile ce țin de numărarea voturilor participă membrii birourilor electorale ale secțiilor de votare și pot asista candidații, persoanele acreditate în condițiile prezentei legi, reprezentanții Autorității Electorale Permanente, membrii birourilor electorale de circumscripție, ai oficiilor electorale și ai Biroului Electoral Central.”
(Numărarea voturilor și constatarea rezultatelor, Legea 208/2015, Art. 91)
Sursa: https://lege5.ro/Gratuit/g4ztknjvge/numararea-voturilor-si-constatarea-rezultatelor-lege-208-2015?dp=haytcnrvhe4to

Domnii candidați de la USR nu aveau voie să pună laba pe voturi. Deci, sunt suspiciuni clare de fraudă la Sectorul 1 și nu numai, indiferent cât se ofuschează ideologii serviciilor.

2 gânduri despre „Au voie candidații să se implice în numărarea voturilor?

  1. Mai are vreun rost sa comentam? Nu am vazut destule marsavii facute de catre diferiti manjiti in suflet cu viclenie si restul ? Deja isi bat joc de oameni pe față si nimeni de pe pamant nu le mai poate face nimic. Sunt un cancer care e in metastaza. Numai Dumnezeu le mai poate veni de hac. Si le va veni CURÂND!!!

    Apreciat de 1 persoană

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.